Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

MIMOŘÁDNÉ HLÁŠENÍ 20.3.2020

  • Emily market, Na Zahrádkách 1002, Újezd u Brna, nabízí zdarma jednorázové ochranné roušky.
  • Ministerstvo zdravotnictví nařizuje z důvodu ochrany obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění koronaviru zákaz osobám přítomnost v maloobchodních prodejnách potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží, v čase mezi 7: 00 hod. – až 9: 00 hod., a to s výjimkou osob starších 65 let věku, včetně zajištění nezbytného doprovodu, osob, které jsou držiteli průkazu ZTP/P, starší 50 let, včetně zajištění nezbytného doprovodu, zaměstnanců nebo osob v obdobném poměru zařízení poskytujících pečovatelskou službu a majitelů a zaměstnanců provozovatele prodejny nebo osob v obdobném poměru. Toto nařízení je platné od 20.3.2020.

Vážení spoluobčané,

na zasedání vlády ve středu 18. března 2020 byla přijata další krizová opatření. Je zavedena povinnost nosit při pohybu a pobytu na všech místech mimo bydliště ochranné prostředky dýchacích cest. Rouška může být klasická ústenka, doma vyrobená textilní nebo i šála či šátek. Když budeme roušky nosit všichni, můžeme tak zpomalit šíření nákazy nového koronaviru. 

Od 19. března 2020 jsou všechny osoby povinny mít ochranný prostředek dýchacích cest na všech místech kromě svého bydliště. To znamená, že v zaměstnání musí mít každý zakrytá ústa a nos, ať už rouškou nebo jiným ochranným prostředkem.

Dále se doporučuje dodržovat bezpečnostní odstup alespoň 2 metry mezi jednotlivými osobami.

Vážení spoluobčané, vzhledem k tomu, že krajská hygienická stanice nesmí poskytovat konkrétní informace o nakažených osobách v obcích, prosíme, nepátrejte po tom, kde je nákaza již v danou chvíli rozšířená. Pokud vláda umožní poskytnout mikroregionům údaje o rozšíření nákazy, tuto informaci Vám neprodleně předáme.

Prosíme Vás znovu důrazně, nešiřte nepodložené informace a nepodléhejte zbytečné panice, ale důsledně dodržujte všechny hygienické předpisy a stanovená opatření.  Chraňte tak sebe i své okolí. Za Vaši zodpovědnost v této nelehké době Vám velmi děkujeme.