Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

MIMOŘÁDNÉ HLÁŠENÍ 19.3.2020

Krizový štáb České pošty dnes na svém jednání rozhodl o následujících opatřeních:

Česká pošta od 19. března 2020 do odvolání omezuje otevírací dobu pro klienty. Hodiny pro veřejnost se upravují tak, že všechny pobočky na území České republiky se zavřou nejpozději v 16 hodin. Provozovatelé pošt Partner dostali od České pošty doporučení zavést stejné opatření. Omezení otevírací doby do 16 hodin je v jejich kompetenci.

Česká pošta od soboty 21. března 2020 do odvolání ruší víkendový provoz všech poboček. Všechny pobočky budou o sobotách a nedělích pro veřejnost uzavřeny. Provozovatelé pošt Partner dostali od České pošty doporučení zavést stejné opatření. Víkendové uzavření provozu je v jejich kompetenci.

Česká pošta na základě dnešního jednání vlády budou pobočky České pošty od 10 do 12 hodin zpřístupněné pouze občanům nad 65 let. Žádáme všechny ostatní klienty, aby respektovali toto rozhodnutí krizového štábu České pošty.

Žádáme veřejnost, aby pobočky České pošty navštěvovala pouze v nejnutnějších případech a aby omezila nakupování na e-shopech na věci, které nutně v současné době potřebuje. Zároveň žádáme klienty České pošty, aby aktuální stav hodin pro veřejnost sledovali na vstupu do pobočky a v informačním systému pobočky

  • Na základě rozhodnutí hejtmana Jihomoravského kraje je nařízen zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (roušky, respirátoru, šátku, šály a obdobné tkaniny) do prostředků veřejné dopravy, provozoven, jejichž provoz je povolen příslušnými vládními usneseními i za nouzového stavu (zejména prodejny potravin, pohonných hmot a paliv, hygienických prostředků, lékárny, výdejny zdravotnických prostředků, prodejny tiskovin a tabákových výrobků apod.), sociálních a zdravotnických zařízení, školských zařízení a pošt na území Jihomoravského kraje počínaje dnem 18. 3. 2020 od 18:00 hodin do odvolání, nejdéle však po dobu trvání nouzového stavu. V případě nesplnění povinností stanovených tímto opatřením lze uložit pokutu dle ustanovení § 34 krizového zákona až do výše 20.000,- Kč.
  • Vyzýváme zejména starší osoby, aby využívali sousedské výpomoci k obstarání nákupů. Koordinace této výpomoci je na telefonním čísle: 725 171 859.
  • Městský úřad Újezd u Brna bude s platností od 17. 3. 2020 až do odvolání uzavřen. V případě potřeby kontaktujte zaměstnance úřadu telefonicky nebo e-mailem. Pokud nemáte přístup k těmto kontaktům, volejte na číslo městské policie: 602 500 584.
  • Město koordinuje práci dobrovolníků mimo jiné také v rámci šití ochranných roušek. Děkujeme všem ochotným dobrovolníkům, kteří se do této činnosti zapojili. Pokud nemáte možnost zabezpečit si ochrannou roušku vlastními silami, obracejte se na telefonní číslo 725 915 076, popřípadě na paní místostarostku Petru Kocúrovou, tel: 724 194 668.