Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

MIMOŘÁDNÉ HLÁŠENÍ 12.3.2020

Vážení spoluobčané,

vláda vyhlásila nouzový stav v zemi, který začal platit od 14:00 hodin dnešního dne po dobu 30 dnů. Od pátku 13. března se také plošně zakazují veškeré akce, které účastí přesahují 30 osob. Opatření se vztahuje na kulturní, sportovní, náboženské akce, slavnosti, poutě, přehlídky, trhy a další akce.  

Současně se zakazuje pobyt v restauracích mezi 20 hodinou a 8 hodinou ranní a úplný zákaz platí pro provozovny, které poskytují stravovací služby v nákupních centrech. Vláda také rozšířila zákaz výuky o základní umělecké školy.

Z důvodu vyhlášení nouzového stavu bude ode dne 13. března 2020 uzavřena Mateřská škola Újezd u Brna.

Současně bude od dnešního dne 12. března 2020 uzavřena také tělocvična základní školy, knihovna a klubovna pro mládež v parku.

Vážení spoluobčané, v souvislosti s šířícím se koronavirem způsobujícím onemocnění COVID-19 Vás žádáme, abyste byli zodpovědní, chránili sebe, své blízké a všechny ve svém okolí. Prosíme, abyste se řídili pokyny kompetentních státních úřadů a nepodceňovali daná upozornění. Důrazně Vás žádáme, abyste nešířili paniku, ale byli trpěliví a snažili se předcházet zbytečným komplikacím. Za Váš zodpovědný přístup velmi děkujeme.  

Vedení města