Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Hlášení 26. 4. 2021

  1. Vážení občané, dnes byl zprovozněn místní informační kanál, a to v rámci kabelové televize. Tento kanál naladíte na 12. televizním kanálu místo stanice RTL. Dnes můžete prostřednictvím tohoto kanálu sledovat jednání zastupitelstva města , které se uskuteční od 18.00 hod. v sále na Rychtě.
  2. Vážení občané, nabízíme vám možnost zapojení se do akce „Ukliďme Česko“ – „Ukliďme Újezd u Brna“. Cílem této dobrovolnické úklidové akce, která probíhá na území celé České republiky, je neformálním a neorganizovaným způsobem pomoci s úklidem v obci například při vycházce s rodinou. V rámci takzvaného  „Pytlomatu“ je pro sběr odpadků umístěn odpadkový pytel a jednorázové rukavice. Trasy úklidu jsou zcela na vás. Naplněné pytle lze odložit u kontejnerů na tříděný odpad nebo vrátit k “Pytlomatu”, odkud budou odpadky odváženy pracovníky města. “Pytlomaty” jsou umístěny na třech místech, a to u Šmoldusu, v parku u Penzionu a u křížku u ČOV (čistírny odpadních vod). Během akce je nutné dodržovat aktuálně platná opatření, vládní nařízení, omezení, usnesení a další platná nařízení státních institucí související s epidemiologickou situací. Prosíme, nesbírejte potenciálně infekční odpad jako jsou odhozené rukavice, roušky, respirátory či injekční stříkačky. U “Pytlomatů” jsou umístěny Bezpečnostní pokyny, které jsou dostupné také na www.uklidmecesko.cz/organizacni_a_bezpecnostni_pokyny.pdf.
    S Bezpečnostními pokyny se před sběrem seznamte. Děkujeme všem, kteří se do akce úklidu našeho města zapojí.
  3. V rámci připravované akce ,,Týden pro rodinu“ v době od 10.5. – 14. 5. 2021 pořádá Újezdská Rozmarýna ve spolupráci s Městem Újezd u Brna výstavu ,, Zlaté újezdské ručičky. Pokud tvoříte , vyrábíte, malujete, věnujete se ručním pracím nebo dalším tvůrčím činnostem a jste ochotni zapůjčit své výrobky, přineste je od pondělí 26. 4. do 5. 5. 2021 do Mezigeneračního centra v době od 8.00 – 15.00 hodin nebo volejte na tel.: 725 171 859 pro jiný možný termín času. Předem děkujeme za Vaši účast.
  4. Rybářství Dujsík bude zítra 27. 4. 2021 prodávat na obvyklém prodejním místě od 9.30 hod. kapry, siveny a pstruhy. Na požádání ryby zabije a vykuchá.