Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

HLÁŠENÍ 25.3.2020

  1. MUDr. Kudrnová oznamuje, že pravidelně ve čtvrtek bude až do odvolání ranní ordinace vždy v době od 7 do 11 hodin. Žádáme pacienty, aby svůj zdravotní stav vždy nejdříve konzultovali telefonicky na tel. čísle: 544 224 333.
  2. Ve dnech 26. a 27. března v době od 8 do 10 hodin budou v městské knihovně vydávány roušky těm, kteří si je ještě nestihli z různých důvodů zabezpečit. Pokud tedy potřebujete ještě další roušku nebo doposud Vám nebyla dodána, obraťte se v uvedeném čase na zaměstnankyně knihovny osobně nebo na telefonu: 725 915 076. Současně můžete k objednání roušky, zabezpečení nákupu či jiné výpomoci i nadále využívat telefonní číslo: 725 171 859.
  3. Vláda ČR přistoupila k další úpravě vyhrazené doby pro nákupy seniorů a držitelů průkazů ZTP/P starších 50 let a jejich nezbytného doprovodu. Od středy 25. března se zákaz vstupu jiných osob do prodejen posouvá na dobu od 8.00 do 10.00 hodin, přičemž nově bude platit jen pro maloobchodní prodejny potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží s prodejní plochou větší než 500 m2. V menších prodejnách tohoto sortimentu mají prodejci nařízeno, aby seniory a hendikepované osoby při prodeji upřednostnili.
  4. Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo pokyn, a to z důvodu zamezení šíření paniky a možnosti dezinformací a veřejného lynče velké skupiny občanů a jejich rodinných příslušníků. Tento pokyn byl vydán dne 21. 3. 2020 ke sjednocení postupu všech krajských hygienických stanic v ČR v poskytování informací o onemocnění COVID-19 pro veřejnost a média. Krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje se tímto pokynem řídí a vydává informace ve stanovené struktuře, tedy počty dle okresů a věku infikovaných osob. Tyto informace jsou zveřejňovány na khsbrno.czhttps://koronavirus.jmk.cz . Veškeré informace pro veřejnost jsou exkluzivně uváděny na stránkách MZ ČR zde: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19. 
  5. LILA Domov pro postižené děti Otnice,p.o. přijme do hlavního pracovního poměru vyučenou kuchařku. Nabízíme různé zaměstnanecké benefity, 25 dnů dovolené, zdravotní volno apod.  Nástup možný ihned. Zájemci  se mohou hlásit přímo v domově na adrese Boženy Němcové 151, Otnice, mailem lila@lila.cz nebo  telefonicky na čísle 544240032.