Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Hlášení 21. 9. 2022

 1. Město Újezd u Brna ve spolupráci s KŠK zve všechny občany na Farmářské trhy, které se budou konat tuto sobotu 24. 9. 2022 od 11 hodin v parku JUDr. Jana Haluzy.  Od 13 hodin zahraje k poslechu cimbálová muzika, pro děti je připravený doprovodný program, malování na obličej, tetování, dílničky …. V souvislosti s konánímtrhů,  bude prostor před MÚ včetně parkoviště v době od 07.00 hodin do 22.00 hodin téhož dne uzavřen přechodným dopravním značením. Do ulice Štefánikova ( jednosměrná ulice – od městského úřadu) bude umožněn vjezd z ulice Hybešova a do ulice Hybešova je možné vjet z ulice Sušilova nebo V Sádku. Pro parkování vozidel v době konání jarmarku je k dispozici parkoviště za zdravotním střediskem a za budovou Thermotechniky. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné dopravní komplikace.     
 2. Městská Jiráskova knihovna oznamuje, že do 21. 9. 2022 bude provoz pouze v odpoledních hodinách od 12 do18 hodin. V pátek bude zavřeno. Děkujeme za pochopení.
 3. Právě probíhá hodnocení fotografií 4. ročníku “Soutěže o nejrozkvetlejší zahrádku a nádobu v Újezdě u Brna 2022”. Hodnotit můžete do 30. září 2022 na facebooku města a podpořit tak své favority svými hlasy!
 4. Městský úřad Újezd u Brna upozorňuje občany, kteří se budou chtít zúčastnit voleb do Zastupitelstva města Újezd u Brna ve dnech 23. a 24. září 2022, aby si s sebou do volební místnosti nezapomněli vzít hlasovací lístky. Volební komise nebudou mít k dispozici dostatek hlasovacích lístků navíc! Právo volit mají i občané jiného členského státu EU, kteří nejpozději 24. září 2022 dovrší 18 let, mají v obci trvalý nebo registrovaný přechodný pobyt a požádali o zápis do dodatku stálého seznamu voličů (více informací naleznete na webových stránkách města). Dále oznamujeme občanům, kteří mají zájem zúčastnit se voleb a ze zdravotních důvodů (netýká se izolace a karantény v souvislosti s onemocněním COVID 19 a jiných infekčních onemocnění) se nemohou dostavit do volební místnosti, aby nejpozději do 22. září 2022 nahlásili u paní referentky Nykodýmové na tel. č. 725 171 854 jméno, příjmení, rok narození, adresu trvalého pobytu, telefonní kontakt, u bytových domů apod. popř. vchod a č. bytu. Členové volební komise se dostaví s přenosnou urnou v pátek 23. září 2022 v odpoledních hodinách.

Místem konání voleb v

 • okrsku č. 1 je místnost v budově Základní školy, Školní 284, Újezd u Brna, pro voliče, jež jsou přihlášeni k trvalému pobytu na ulicích:
  9. května, Družstevní, Krátká, Legionářská, Lidická, Masarykova, Nádraží, Nádražní, Palackého, Revoluční, Rozprýmova, Sušilova, Školní, Šternovská, Tyršova, Za Tratí.
 • okrsku č. 2 je místnost v budově Domu s pečovatelskou službou na Rychmanově, Rybářská 1001, Újezd u Brna, pro voliče, jež jsou přihlášeni k trvalému pobytu na ulicích:
  Česká, Hybešova, Komenského, Na Zahrádkách, Na Zámečku, Nad Sklepy, nám. sv. Jana, Příční, Rybářská, Rychmanovská, Štefánikova, U Hřiště, U Parku, V Sádku, Vinohrádky, Wolkerova.

Inzerce

 • TJ Sokol Újezd u Brna a župa Dr. Jindry Vaníčka srdečně zvou na veřejné cvičení, které se koná v sobotu 24. září 2022. Zahájení akce je ve 14 hodin položením kytice u pomníku TGM, odkud pak přejde slavnostní průvod na hřiště za Sokolovnu, kde bude představeno 10 skladeb nejen projektu SokolGym.
 • Kandidáti hnutí Nezávislí (volební číslo 2) Vás zvou k účasti na volbách do zastupitelstva našeho města, které se uskuteční 23. a 24. září. Dále Vás zvou na neformální diskuzi o životě v našem městě ve čtvrtek 22. září od 16 – 17,30 hodin u kašny na náměstí JUDr. Jana Haluzy (v případě nepříznivého počasí v prostoru venkovní knihovny).
 • Vážení spoluobčané, přijměte pozvání k posezení a sportovnímu vyžití pro děti na fotbalovém hřišti ve středu 21.9. od 16:30. Občerstvení zajištěno. Zve za SK Újezd u Brna Radek Řeřicha a kolektiv“
 • Spolek „Rybáři Újezd u Brna“ pořádá v sobotu 24. 9. 2022 na rychmanovském rybníku tradiční dětské rybářské závody. Závody jsou určeny pro mládež do 15ti let. Registrace účastníků bude od 8 hodin a zahájení závodů v 9 hodin. Po skončení závodů ve 12 hodin bude provedeno vyhodnocení a předání cen. Občerstvení zajištěno. K hojné účasti jsou zváni všichni příznivci tohoto sportu. Dále výbor oznamuje svým členům, že v pátek 23. 9. 2022 od 17 hodin proběhne u rychmanovského rybníka brigáda.
 • Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice bude prodávat ve čtvrtek v 8,30 hodin na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, veřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.
 • Firma Eurobi Vás opět srdečně zve na podzimní MINIprodej  před budovou Eurobi, Nádražní ulice 371, Újezd u Brna /u pekárny/. Nabízí Vám výrobky za VYJÍMEČNĚ zajímavé AKČNÍ ceny. Akce se bude konat tento PÁTEK 23. září od 10.30 do 13.00 hodin. Přijďte, těší se na setkání.
 • Firma Elektro Spáčil Újezd u Brna vyhlašujev od 14.9. velkou podzimní soutěž o nákup zdarma a další hodnotné ceny. Stačí nakoupit za 350 Kč a jste ve slosování. Soutěž končí 1.10. Bližší informace naleznete v novém letáku Elektro Spáčil. Těší se na Vás na prodejně v Újezdě u Brna.
 • Ve čtvrtek 22. 9. 2022 přijede pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami, v čase 8.30 – 9.00  hod. Přijďte si vybrat ze široké škály sortimentu.
 • Soukromý prodejce  nabízí zánovní elektrický vozík tříkolku. V případě zájmu se můžete ozvat na tel. č. 603 304 505.