Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Hlášení 20. 9. 2022

 1. Město Újezd u Brna ve spolupráci s KŠK zve všechny občany na Farmářské trhy, které se budou konat tuto sobotu 24. 9. 2022 od 11 hodin v parku JUDr. Jana Haluzy.  Od 13 hodin zahraje k poslechu cimbálová muzika, pro děti je připravený doprovodný program, malování na obličej, tetování, dílničky …. V souvislosti s konánímtrhů,  bude prostor před MÚ včetně parkoviště v době od 07.00 hodin do 22.00 hodin téhož dne uzavřen přechodným dopravním značením. Do ulice Štefánikova ( jednosměrná ulice – od městského úřadu) bude umožněn vjezd z ulice Hybešova a do ulice Hybešova je možné vjet z ulice Sušilova nebo V Sádku. Pro parkování vozidel v době konání jarmarku je k dispozici parkoviště za zdravotním střediskem a za budovou Thermotechniky. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné dopravní komplikace.     
 2. Policie ČR a Městská policie Újezd u Brna zvouna besedu zaměřenou na oblast kyberkriminality. Rozebírat se budou rizika sociálních sítí. Beseda se koná ve středu 21. září 2022 v 16 hodin ve společenské místnosti DPS na Rychmanově, ul. Rybářská 1001.Všichni zúčastnění obdrží drobnou pozornost ve formě reflexních prvků. Všichni jste srdečně zváni. Těm, kteří se nemohou dostavit do DPS pro svůj zdravotní stav, nabízíme možnost odvozu po předchozím tel. objednání, a to den předem na tel. č. MP: 602 500 584.
 3. Městská Jiráskova knihovna oznamuje, že od 19. do 21. 9. 2022 bude provoz pouze v odpoledních hodinách od 12 do18 hodin. V pátek bude zavřeno. Děkujeme za pochopení.
 4. Právě probíhá hodnocení fotografií 4. ročníku “Soutěže o nejrozkvetlejší zahrádku a nádobu v Újezdě u Brna 2022”. Hodnotit můžete do 30. září 2022 na facebooku města a podpořit tak své favority svými hlasy!
 5. Městský úřad Újezd u Brna upozorňuje občany, kteří se budou chtít zúčastnit voleb do Zastupitelstva města Újezd u Brna ve dnech 23. a 24. září 2022, aby si s sebou do volební místnosti nezapomněli vzít hlasovací lístky, jež obdrží nejpozději v úterý 20. 9. 2022 do svých poštovních schránek. Volební komise nebudou mít k dispozici dostatek hlasovacích lístků navíc! Právo volit mají i občané jiného členského státu EU, kteří nejpozději 24. září 2022 dovrší 18 let, mají v obci trvalý nebo registrovaný přechodný pobyt a požádali o zápis do dodatku stálého seznamu voličů (více informací naleznete na webových stránkách města). Dále oznamuje občanům, kteří mají zájem zúčastnit se voleb a ze zdravotních důvodů (netýká se izolace a karantény v souvislosti s onemocněním COVID 19 a jiných infekčních onemocnění) se nemohou dostavit do volební místnosti, aby nejpozději do 22. září 2022 nahlásili u paní referentky Nykodýmové na tel. č. 725 171 854 jméno, příjmení, rok narození, adresu trvalého pobytu, telefonní kontakt, u bytových domů apod. popř. vchod a č. bytu. Členové volební komise se dostaví s přenosnou urnou v pátek 23. září 2022 v odpoledních hodinách.

Místem konání voleb v

 • okrsku č. 1 je místnost v budově Základní školy, Školní 284, Újezd u Brna, pro voliče, jež jsou přihlášeni k trvalému pobytu na ulicích:
  9. května, Družstevní, Krátká, Legionářská, Lidická, Masarykova, Nádraží, Nádražní, Palackého, Revoluční, Rozprýmova, Sušilova, Školní, Šternovská, Tyršova, Za Tratí.
 • okrsku č. 2 je místnost v budově Domu s pečovatelskou službou na Rychmanově, Rybářská 1001, Újezd u Brna, pro voliče, jež jsou přihlášeni k trvalému pobytu na ulicích:
  Česká, Hybešova, Komenského, Na Zahrádkách, Na Zámečku, Nad Sklepy, nám. sv. Jana, Příční, Rybářská, Rychmanovská, Štefánikova, U Hřiště, U Parku, V Sádku, Vinohrádky, Wolkerova.

Inzerce

 • TJ Sokol Újezd u Brna a župa Dr. Jindry Vaníčka srdečně zvou na veřejné cvičení, které se koná v sobotu 24. září 2022. Zahájení akce je ve 14 hodin položením kytice u pomníku TGM, odkud pak přejde slavnostní průvod na hřiště za Sokolovnu, kde bude představeno 10 skladeb nejen projektu SokolGym.
 • Kandidáti hnutí Nezávislí (volební číslo 2) Vás zvou k účasti na volbách do zastupitelstva našeho města, které se uskuteční 23. a 24. září. Dále Vás zvou na neformální diskuzi o životě v našem městě a to v úterý 20. září a ve čtvrtek 22. září vždy od 16 – 17,30 hodin u kašny na náměstí JUDr. Jana Haluzy (v případě nepříznivého počasí v prostoru venkovní knihovny).
 • Vážení spoluobčané, přijměte pozvání k posezení a sportovnímu vyžití pro děti na fotbalovém hřišti ve středu 21.9. od 16:30. Občerstvení zajištěno. Zve za SK Újezd u Brna Radek Řeřicha a kolektiv“
 • LILA Domov pro postižené děti Otnice, p.o. přijme kuchařku na zástup za dlouhodobou nemoc. Nástup možný ihned. Zájemci se mohou hlásit přímo v domově na adrese Boženy Němcové 151, Otnice, mailem lila@lila.cz nebo  telefonicky na čísle 544240032.

Spolek  „Rybáři Újezd u Brna“ pořádá v sobotu 24. 9. 2022 na rychmanovském rybníku tradiční dětské rybářské závody. Závody jsou určeny pro mládež do 15ti let. Registrace účastníků bude od 8 hodin a zahájení závodů v 9 hodin. Po skončení závodů ve 12 hodin bude provedeno vyhodnocení a předání cen. Občerstvení zajištěno. K hojné účasti jsou zváni všichni příznivci tohoto sportu. Dále výbor oznamuje svým členům, že v pátek 23. 9. 2022 od 17 hodin proběhne u rychmanovského rybníka brigáda.