Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Hlášení 16. 9. 2022

 1. Sdělujeme občanům, že z důvodu konání kulturní akce „ Farmářské trhy 2022 „, konané dne 24. září 2022 na náměstí před radnicí, bude tento prostor před MÚ včetně parkoviště v době od 07.00 hodin do 22.00 hodin téhož dne uzavřen přechodným dopravním značením. Do ulice Štefánikova ( jednosměrná ulice – od městského úřadu ) bude umožněn vjezd z ulice Hybešova a do ulice Hybešova je možné vjet z ulice Sušilova nebo V Sádku. Pro parkování vozidel v době konání jarmarku je k dispozici parkoviště za zdravotním střediskem a za budovou Thermotechniky. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné dopravní komplikace.     
 2. Právě probíhá hodnocení fotografií 4. ročníku “Soutěže o nejrozkvetlejší zahrádku a nádobu v Újezdě u Brna 2022”. Hodnotit můžete do 30. září 2022 na facebooku města a podpořit tak své favority svými hlasy!
 3. Státní fond životního prostředí si Vás dovoluje pozvat na seminář „Jak na úsporné bydlení aneb dotace pro majitele rodinných  a bytových domů z Programu Nová zelená úsporám“. Seminář se koná pod záštitou ministrině životního prostředí Ing. Bc. Anny Hubáčkové. Termín konání je 20. září 2022 od 17 hodin v Kulturním domě Na Rychtě. Vstup na seminář je zdarma.
 4. Policie ČR a Městská policie Újezd u Brna zvouna besedu zaměřenou na oblast kyberkriminality. Rozebírat se budou rizika sociálních sítí. Beseda se koná ve středu 21. září 2022 v 16 hodin ve společenské místnosti DPS na Rychmanově, ul. Rybářská 1001.Všichni zúčastnění obdrží drobnou pozornost ve formě reflexních prvků. Všichni jste srdečně zváni. Těm, kteří se nemohou dostavit do DPS pro svůj zdravotní stav, nabízíme možnost odvozu po předchozím tel. objednání, a to den předem na tel. č. MP: 602 500 584.
 5. Městský úřad Újezd u Brna upozorňuje občany, kteří se budou chtít zúčastnit voleb do Zastupitelstva města Újezd u Brna ve dnech 23. a 24. září 2022, aby si s sebou do volební místnosti nezapomněli vzít hlasovací lístky, jež obdrží nejpozději v úterý 20. 9. 2022 do svých poštovních schránek. Volební komise nebudou mít k dispozici dostatek hlasovacích lístků navíc! Právo volit mají i občané jiného členského státu EU, kteří nejpozději 24. září 2022 dovrší 18 let, mají
  v obci trvalý nebo registrovaný přechodný pobyt a požádali o zápis do dodatku stálého seznamu voličů (více informací naleznete na webových stránkách města). Dále oznamuje občanům, kteří mají zájem zúčastnit se voleb a ze zdravotních důvodů (netýká se izolace a karantény v souvislosti s onemocněním COVID 19 a jiných infekčních onemocnění) se nemohou dostavit do volební místnosti, aby nejpozději do 22. září 2022 nahlásili u paní referentky Nykodýmové na tel. č. 725 171 854 jméno, příjmení, rok narození, adresu trvalého pobytu, telefonní kontakt, u bytových domů apod. popř. vchod a č. bytu. Členové volební komise se dostaví s přenosnou urnou v pátek 23. září 2022 v odpoledních hodinách.

Místem konání voleb v

 • okrsku č. 1 je místnost v budově Základní školy, Školní 284, Újezd u Brna, pro voliče, jež jsou přihlášeni k trvalému pobytu na ulicích:
  9. května, Družstevní, Krátká, Legionářská, Lidická, Masarykova, Nádraží, Nádražní, Palackého, Revoluční, Rozprýmova, Sušilova, Školní, Šternovská, Tyršova, Za Tratí.
 • okrsku č. 2 je místnost v budově Domu s pečovatelskou službou na Rychmanově, Rybářská 1001, Újezd u Brna, pro voliče, jež jsou přihlášeni k trvalému pobytu na ulicích:
  Česká, Hybešova, Komenského, Na Zahrádkách, Na Zámečku, Nad Sklepy, nám. sv. Jana, Příční, Rybářská, Rychmanovská, Štefánikova, U Hřiště, U Parku, V Sádku, Vinohrádky, Wolkerova.

V neděli 18. 9. 2022 bude zahájen program ke 170. výročí posvěcení kostela Sv. Petra a Pavla v Újezdě u Brna, který začne od 15 hodin a bude pokračovat až do 18 hodin. Více informací na www.farnostujezdubrna.cz.

Inzerce

 • Spolek „Rybáři Újezd u Brna“ oznamuje, že dětský rybářský kroužek bude v pátek 16. 9. 2022 v 17 hodin u rychmanovského rybníka. Zvaní jsou všichni, kdo mají zájem o tento sport.
 • TJ Sokol Újezd u Brna a župa Dr. Jindry Vaníčka srdečně zvou na veřejné cvičení, které se koná v sobotu 24. září 2022. Zahájení akce je ve 14 hodin položením kytice u pomníku TGM, odkud pak přejde slavnostní průvod na hřiště za Sokolovnu, kde bude představeno 10 skladeb nejen projektu SokolGym.
 • Firma Elektro Spáčil Újezd u Brna vyhlašujev od 14.9. velkou podzimní soutěž o nákup zdarma a další hodnotné ceny. Stačí nakoupit za 350 Kč a jste ve slosování. Soutěž končí 1.10. Bližší informace naleznete v novém letáku Elektro Spáčil. Těší se na Vás na prodejně v Újezdu u Brna.
 • Regionální pobočka Cyrilometodějské křesťanské akademie Vás zve v rámci Mobilní univerzity na kulturně vzdělávací zájezd do Bečova na prohlídku národní kulturní památky relikviáře sv. Maura a do klášterní knihovny v Teplé. Zájezd se koná v sobotu 24. září. Bližší informace: mobilni.univerzita@seznam.cz, tel. 737 592 712.