Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Hlášení 15. 9. 2023

  1. Město Újezd u Brna ve spolupráci s Kulturně-školskou komisí Vás srdečně zve na Farmářské trhy, které se uskuteční v sobotu dne 16. září 2023 od 11 hodin v parku před radnicí. Můžete se těšit na stánky lokálních prodejců, ochutnat můžete například palačinky, burgery, vegetariánské speciality, burčák, a jiné dobroty. K poslechu zahraje harmonikářka Tereza Kniežová-Škrháková, pro děti je připraven doprovodný program jako například malování na obličej, tetování, dílničky a jízda na koňském povozu. Těšíme se na Vás.
  2. Sdělujeme občanům, že z důvodu konání kulturní akce „Farmářské trhy 2023“ konané dne 16. září 2023 na náměstí před radnicí, bude tento prostor před MÚ včetně parkoviště v době od 07:00 hod. do 22:00 hod. téhož dne uzavřen přechodným dopravním značením. Do ulice Štefánikova (jednosměrná ulice od městského úřadu) bude umožněn vjezd z ulice Hybešova a do ulice Hybešova je možné vjet z ulice Sušilova nebo V Sádku. Pro parkování vozidel v době konání jarmarku je k dispozici parkoviště za zdravotním střediskem a za budovou Thermotechniky. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné dopravní komplikace. Město Újezd u Brna
  3. Vážení fotbaloví příznivci, SK Újezd u Brna v neděli dne 17. září od 13:30 hod. přivítá na svém hřišti nováčka soutěže FK Ořechov. V neděli dopoledne od 9:00 hod. odehraje své utkání starší přípravka s Židlochovicemi a mladší přípravka v 10:30 hod. s Vojkovicemi. Všichni jste srdečně zváni.
  4. Divadelní soubor Ochotnice Vás zve na pohádkovou hru Lucerna. Představení se uskuteční v sobotu 16. září v 19:30 hod. v Bošovicích pod širým nebem v areálu Na Hájku. Vstupné dobrovolné, občerstvení zajištěno.
  5. MAS Slavkovské bojiště ve spolupráci s městem Újezd u Brna upozorňuje na nekalé praktiky některých prodejců fotovoltaických elektráren, které se v poslední době šíří obcemi. V rámci dotace Nová zelená úsporám Light máte nárok nejen na fotovoltaický ohřev teplé a užitkové vody, ale též další opatření zateplení (jako je např. výměna oken či vchodových dveří). Jakékoli nabídky můžete bezplatně konzultovat s pracovníky MAS Slavkovské bojiště na tel. čísle 605 544 153 nebo s obcí. MAS nabízí také vyřízení samotné dotace Nová zelená úsporám Light a konzultace nabídek zcela zdarma. Prosíme, nepodepisujte unáhleně žádné smlouvy bez toho, aniž byste si firmu dostatečně neprověřili, popř. nezkonzultovali, na co máte nárok.
  6. Rodinné centrum NA MYŠÁKU, z.s. Těšany Vás srdečně zve dne 16. září 2023 od 9:00 do 12:00 hod. do tělocvičny Základní školy Těšany na Veselý bazárek dětského oblečení, bot, hraček, sportovního vybavení a potřeb pro maminky, těhotné a miminka. Dětský koutek, kavárnička zdarma, minimální fronty. 6 000 kusů zboží roztříděno podle velikosti, informace na www.veselybazarek.cz. V rámci bazárku proběhnou doprovodné sbírky novorozeneckého oblečení pro porodnice a plyšové hračky pro Dětskou nemocnici. Výtěžek z bazárku poputuje na výstavbu denního rehabilitačního stacionáře Vlaštovka v Hodoníně.