Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Soutěž o nejrozkvetlejší zahrádku a nádobu v Újezdě u Brna

Město Újezd u Brna vyhlašuje 2. ročník fotosoutěže rozkvetlé zahrádky a nádoby.

Po loňské úspěšné soutěži o nejrozkvetlejší předzahrádku, se komise životního prostředí rozhodla dát možnost účastnit se soutěže i těm, kteří vlastní předzahrádku nemají. 2. ročník soutěže je rozšířen o  květinové nádoby a to s podmínkou, že se nesmí jednat o řezané květiny ve váze a aranžmá.

Pravidla soutěže:

  1. Vyfoťte v průběhu jara či léta rozkvetlou zahrádku nebo předzahrádku a to vlastní nebo členů své rodiny (zejména babiček a dědečků) a nebo květinovou nádobu se substrátem (např. okenní truhlík a jiné nádoby), a fotografii zašlete do 31. 8. 2020 na e-mail: soutez-ujezd@seznam.cz, ve kterém uveďte své jméno a adresu místa pořízení fotografie. 
  2. Hodnoceny budou fotografie pořízené pouze v Újezdu u Brna. Jedna fotografie musí obsahovat pohled na zahrádku/nádobu. Druhá fotografie musí obsahovat celkový pohled i s domem, či jiným poznávacím znakem, odborná porota si vyhrazuje právo místo pořízení fotografie zahrádky/nádoby ověřit.
  3. Pokud bude pořízeno a zasláno více fotografií z jednoho místa, bude vybrána a hodnocena bude pouze jedna fotografie.
  4. Fotografie nedodržující téma soutěže budou vyřazeny.
  5. Pořadatel si vyhrazuje právo zveřejnit fotografie včetně jména autora na internetu, v tiskovinách a případně na výstavách bez nároku na odměnu.

Vyhodnocení

Soutěžit se bude v kategoriích:

A) Cena veřejnosti pro nejrozkvetlejší zahrádku

B) Cena veřejnosti pro nejrozkvetlejší nádobu

V kategoriích A a B budou fotografie zahrádek/nádob splňující podmínky soutěže nahrány na Facebook města a vítězi se stanou ty, které získají nejvíce hlasů veřejnosti. Hlasování bude spuštěno 10. září 2020 a ukončeno 30. září 2020.

C) Cena odborné poroty pro nejrozkvetlejší zahrádku

D) Cena odborné poroty pro nejrozkvetlejší nádobu

V kategoriích C a D odborná porota složená z členů komise životního prostředí vybere nejlepší zahrádku/nádobu podle těchto kritérií: rozmanitost, přínos pro hmyz a množství kvetoucích rostlin. V případě nerozhodného stavu bude dalším kritériem celkový vizuální dojem ze zahrádky/nádoby.

Ceny pro vítěze: 

Hlavní cenou v kategoriích A, B, C, D je poukaz na zahradnické potřeby od města Újezd u Brna, každý v hodnotě 1000,- Kč. Další cenou v kategoriích A a B bude cena předsedy komise – balíček cibulovin. Případné další ceny jsou v jednání.