Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

AUDIT FAMILY FRIENDLY COMMUNITY – Co to je???

Pracujeme na tom, aby se v Újezdě dobře žilo opravdu KAŽDÉMU

Žijete v Újezdě u Brna a myslíte si, že tu něco chybí? A vy víte, co konkrétně?

Chcete, aby někdo naslouchal vašim přáním a potřebám?

Újezd u Brna se letos zapojil do unikátního projektu, který mapuje existující služby ve prospěch rodiny – tím vlastně všech obyvatel – a zjišťuje, co zde chybí,  co by občané uvítali a následně.

Nebojme se říct o svých představách a přáních, dostaneme prostor. Je zde zajímavý projekt, který si klade za cíl vytvořit prostředí přátelské rodinám, všem jejím členům. Od maminek s malými dětmi, přes děti navštěvující školku, školu, mládež, mladé rodiny, rodiče i seniory. Všichni jsou členové rodin a pro všechny chce být naše město otevřené a nabízet vyžití a možnost realizace.

Složitý název, ale skvělá myšlenka

Projekt, o kterém píšeme, má anglický název. Nebojte se ho! Název je závazný, protože se jedná o mezinárodní značku. V roce 2006 vznikl v Rakousku s cílem rozšířit jej po zemích Evropské unie a jako jeden z prvních regionů jej převzal Jihomoravský kraj. Anglický název – AUDIT FAMILY FRIENDLY COMMUNITY – doslovně znamená „AUDIT OBCE PŘÁTELSKÉ RODINĚ“. Slovo „audit“ zde neznamená kontrolu, ale inspiruje se latinským „audire“, což znamená „naslouchat, slyšet, konzultovat“. Hlavním cílem auditu je motivace vás občanů, abyste měli zájem zasahovat do dění v obci a využili všech existujících i dosud nerealizovaných možností.

Představitelům našeho města záleží na tom, aby se nám tu dobře žilo a tak po zmapování přání rozhodne o realizaci těch, která v obci zatím chyběla.

Chceme slyšet každého. Přijďte!

Na podzim a v zimě se uskuteční dvě setkání, na kterých se budeme zabývat podněty, které získáme od vás.  Všichni dostanete příležitost se zapojit se svými náměty a nápady, které by mohly zlepšit klima v našem městě.

První setkání bude v pondělí 30. září v 17 hodin a druhé v úterý 28. ledna 2020. Pozvání platí pro každého, komu na aktivním a barevném životě v Újezdě záleží.

Výhodou účasti v projektu je zejména to, že bude možnost uplatnit zkušenosti obcí, které audit již provedly, možnost stát se součástí sítě obcí u nás i v zahraničí, které si, stejně jako my, váží rodiny jako aktivního činitele své prosperity a rozvoje.

Co už se díky projektu podařilo v jiných obcích:

 • Vybudování kavárny v obci
 • Sdílený kalendář všech akcí
 • Nové stojany na kola
 • Propagace možností hlídání a péče o děti
 • Odborné poradenství při péči o osobu blízkou
 • Vytvoření mapy nebezpečných přechodů a míst
 • Podpora vzniku kroužku keramiky
 • Podpora vzniku hřiště pro teenagery
 • Vznik Family Pointu
 • Lavičky – rozmístění v obci + zvýšení počtu
 • Nabídka prostor – tematické přednášky a interaktivní workshopy

Informace o průběhu projektu budou průběžně publikovány na webu našeho městečka.

Nebo vám je na vyžádání poskytne také Rostislava Paarová, tel. 775 381 081.

A pro zvídavé jsou obecné informace o programu na stránce: https://www.auditfamilyfriendlycommunity.cz/.