Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Hlášení 24. 11. 2022

  1. Město Újezd u Brna ve spolupráci s Kulturně školskou komisí vás srdečně zve na Rozsvěcení vánočního stromu, které se bude konat 26. 11. 2022 v parku JUDr. Jana Haluzy. Akce začíná ve 14 hodin a bude spojena s vánočními trhy.  Vystoupí harmonikářka Tereza Kniežová-Škrháková a od 16 hodin děti z mateřské a základní školy.
  2. Město Újezd u Brna oznamuje, že se zítra konají tradiční páteční trhy před budovou radnice.
  3. Město Újezd u Brna ve spolupráci se Sociálně zdravotní komisí oznamuje, že se v pátek 25. 11. 2022 od 15 do 18 hodin uskuteční v sálku na oratoři výroba adventních věnců. K dispozici bude především chvojí. Ostatní potřeby jako korpusy a ozdoby na tvoření si přineste s sebou. Srdečně zvou pořadatelé akce.
  4. Skupina historického šermu BUHURT si dovoluje pozvat občany na 13. ročník tradičního Pochodu slavkovským bojištěm, který se bude konat 26. 11. 2022. Zahájení pochodu je v 8 hodin na nádraží Újezd u Brna, trasa vede kolem Antoníčka na Mohylu míru, pak k památníku nad Zbýšovem, k hromadnému hrobu nad Křenovicemi a končí v Křenovicích u památníku generála Kutuzova. Průvodci pochodu budou vojáci v dobových uniformách a na jednotlivých zastaveních se ve zkratce dozvíte historii daného místa v době Bitvy u Slavkova.